Stavebniny, příslušenství

Lupající vazníky

 • Napsal Karel Magnuský
 • Kategorie: Materiál

Mezi zákazníky, kteří si nechali opravit střešní konstrukci se vyskytl hodně frekventovaný problém - lupající vazníky. Na server forum-tzb.info napsal uživatel Vašek: "Dobrý den, chtěl bych se zeptat na zajímavou věc. Máme na domě sbíjený vazník s rozpětím od 8 do 16m. Vazník v létě i v zimě lupe. Ale tak že mě to v noci budí protože se klepe celý dům a mám dojem, že od těch lupanců praskají i zdi. Četnost lupání je v zimě cca 5 za den v létě pak i 50 denně. Byla tu i firma, která vazník vyráběla a neshledala nic závadného. Já mám podezření na špatné ukotvení. Vazník je ukotven ve středu do betonového stropu a na krajích do věnce. Tam si myslím že by neměl být pevný spoj ale jen kluzky. Máte prosím někdo s tímto podobné zkušenosti, popřípadě nějaký způsob řešení? Děkuji". Jaké mu doporučili ostatní uživatelé řešení? Jednoduché - uložit vazníky na teflon. Vašek poté s radostí odpovídal: "Vazníky byly uloženy na teflonové kluzky, zdviženy tak aby se nedotýkaly stropu a problém byl odstraněn."

U které firmy si koupit vnitřní bazén?

 • Napsal Karel Magnuský
 • Kategorie: Materiál

Je těžké si v České republice vybrat spolehlivou firmu na cokoliv. Většinou vázne komunikace, jinde zase provedení. Do obrovských domů a vil závisí objednání vnitřního bazénu na více faktorech. Zejména vzduchotechnika je velmi důležitá, aby Vám nezačal plesnivět a vlhnout celý dům. V neposlední řadě je to design a materiál, z kterého je bazén montován. Firma BWS Přerov začala jako první v ČR s unikátními keramickými bazény, které se vyrábí na míru společně s okolním obložením. Tato kombinace vytváří neuvěřitelnou atmosféru při každém koupání. Pokud tedy vybíráte nejlepší firmu na luxusní vnitřní bazény, 

Víte, kdo je výr a vír?

 • Napsal Karel Magnuský
 • Kategorie: Materiál

Nekonečná skepse vládne v českém pravopisu. Stačí jedno písmenko a kompletně změníme zvíře v přírodní úkaz. Nejsme kouzelníci? Výr je zvíře podobné sově, které na nás kouká tak, že nás kompletně rozhodí z míry. Naopak vír je proud vody, který vytváří efekt, jevící se jako vodní tornádo. Dále se také používá idiom rozvířit prach. Kde však nejčastěji děláme chyby? Například v oblíbených whirlpoolech - česky vířivkách. Projděte si internet a uvidíme, kolikrát narazíte na výřivky. Je to správně? Samozřejmě ne. Vířivky jsou správně jedině s měkkým I. Bohužel na toto pravidlo zatím není žádná kreativní poučka. Zkrátka, výr je zvíře s tvrdým, vír je živel s měkkým :-).

Vyzkoušejte plotovky

 • Napsal Karel Magnuský
 • Kategorie: Materiál

Plotové desky jsou vyráběné v tradičních tvarech jako masivní profily s přitažlivým vzhledem. Barví se přímo dřevo, které má základní materiál mimořádně odolný vůči povětrnostním podmínkám, a proto se  po letech vzhled profilů zásadně nemění. Využití profilů při výstavbě plotu je po všech stránkách velmi výhodné – nehnijí, nekorodují, neabsorbují vlhkost, stále si udržují barevnost a nevyžadují žádnou speciální údržbu. Profily se dají lehce řezat, vrtat, či jinak zpracovávat podle potřeby. Místa po opracování je potřeba jednoduše zabrousit. Při montáži plotů doporučujeme používat nekorodující spojovací prvky. Plotovky jsou standardně dodávané v hnědé barvě. Na přání zákazníka jsme schopni vyrobit i barvy na jeho přání.

Vysvětleme si pojem hydroizolace

 • Napsal Karel Magnuský
 • Kategorie: Materiál

Hydroizolace je technika izolace, jež zaručí nepropustnost vodě všude tam, kde by mohla napáchat nějaké škody. Hydroizolace se v podstatě dají rozděli to tří skupin. Tedy živičné, plastové a pryžové. Dále lze zařadit hydroizolace polyetylenové a jiné. Kvalita izolovaného objektu podstatně závisí na správně vybrané hydroizolaci.

Jak již zmíněno výše, rozlišují se tři základní skupiny. Živičné hydroizolace zahrnují asfaltové a dehtové. Druhou kategorii tvoří hydroizolace z plastů a pryže, což jsou izolace syntetické. A poslední skupinou jsou polyetylenové a jiné hydroizolace, mezi které spadají jílové hmoty, sklo, kovy.

Veškeré tyto práce s izolací nabízí firma Hydroizolace Zlín.

Údržba umělého trávníku není jednoduchá

 • Napsal Karel Magnuský
 • Kategorie: Materiál

Sportovní plochy vybavené umělým trávníkem trpí jak běžným provozním znečištěním, tak i vlivy počasí a okolního prostředí. Nedostatek údržby nebo její nevhodné provedení snižuje technické vlastnosti povrchu, ale také jeho životnost. Každodenní péče zahrnuje odstranění listí, plevele a jiných nečistot, co nejdříve. Povrchy se musí čistit minimálně jednou týdně speciálním kartáčem, aby došlo k narovnání vláken a chybějící zásyp se musí co nejrychleji doplnit. Údržba umělého trávníku není legrace, pokud se na ni necítíte, pozvěte na to specializovanou firmu.