Stavebniny, příslušenství

Pryč s otravným hmyzem ve vašem domě

 • Napsal Karel Magnuský
 • Kategorie: Materiál

Nálety much, komárů a všelijakého dalšího nepříjemného hmyzu jsou jednou z nejméně příjemných věcí, které vás během léta potkávají a ruší z klidu. V případě komárů jste vystaveni do pasti. Otevřít okno a zbavit se tepla, zároveň dovnitř vpustit komáry a nevyspat se kvůli nim, nebo zavřít okno, nemít v ložnici komáry, ale zároveň se převalovat celou noc teplem?

Číst dál: Pryč s otravným hmyzem ve vašem domě

Jaký druh trámu zvolit pro stavbu

 • Napsal Karel Magnuský
 • Kategorie: Materiál

Při stavbě střechy je vhodné se dopředu zamyslet nad materiálem, který hodláte použít. To platí i v případě, že máte smluvenou stavbu střechy na zakázku od stavební firmy.

Zjistěte si pro jaký typ stavby se hodí použít tradiční krov a pro jaký naopak vazníky. Oba typy konstrukce mají svá pro a proti. Tradiční vázaný krov je vhodnější pro použití při stavbě, kde bude využit podkrovní prostor. Při stavbách domů, kde není obytné podkroví, se naopak doporučuje používat vazníky.

KVH hranoly - ano či ne?

 • Napsal Karel Magnuský
 • Kategorie: Materiál

KVH hranoly

Tzv. Konstruktionsvollholz, zkráceně KVH hranoly, mají ve stavebnictví široké využití. Často se používají ve složitějších konstrukcích střech, při stavbě srubů či montovaných domů. Jejich mimořádné vlastnosti podstatně rozšířily možnosti využití dřeva při stavbách nosných konstrukcí. Je tedy opravdu lepší dát přednost KVH hranolům před dřevem z pily? Posuďte sami.

Výhody KVH hranolů

 1. Jsou kompletně vysušené, proto je není třeba ošetřovat nátěry proti dřevokazným škůdcům.
 2. Mají stálý tvar - nekroutí se a nepraskají.
 3. Jsou lehčí než surové dřevo, díky čemuž se s nimi lépe pracuje.
 4. Neobsahují vady (suky, trhliny apod.)
 5. Jejich tvarové a povrchové úpravy snižují možnost vznícení.

Nevýhody KVH hranolů

 1. Vyšší pořizovací cena.
 2. Omezené výrobní rozměry (vyrábí se do průřezu 100/240).

Komůrkový polykarbonát

 • Napsal Karel Magnuský
 • Kategorie: Materiál

Komůrkový polykarbonát Lexan se vyrábí ve třech barevných variantiách - čirá, šedá (opál) a kouř. Standardní rozměry jsou 2100 x 6000 mm anebo 2100 x 7000 mm, avšak firma Tercoplast Vám vystaví individuální nabídku!. Kam se dá tento polykarbonát použít? Například na rovné a obloukové přístřešky, zastávky MHD, skleníky, zimní zahrady, verandy. Dále také na zastřešení bazénu,  na průmyslové haly (zasklení světlíků a obvodových plášťů), příčky v interiérech a na reklamní tabule. Prohlédněte si propracovaný e-shop firmy Tercoplast a přesvědčte se, že není levnějšího a kvalitnějšího výrobce na českém trhu!