Stavebniny, příslušenství

Tlakové nádoby vám pomohou sestavit si vlastní domácí vodárnu

tlakove nadoby

Každá domácí vodárna je složena z tlakové nádoby a čerpadla. Tlakové nádoby tvoří pěticestné armatury, tlakový spínač a nanometr. Soustava dodávající se v celku jako jeden výrobek pak bývá připojena k vhodnému čerpadlu, čímž vlastně vzniká domácí vodárna.

Ve srovnání s přímým zakoupením domácí vodárny má tento skládací cyklus výhodu v tom, že můžete lépe upravovat jednotlivé parametry, najít ideální řešení pro váš dům či zahradu a neutrácet tak za něco, co třeba ani nepotřebujete.

Tlakové nádoby se dělí do několika kategorií. Můžete si vybrat, zda domů chcete ty s vakem nebo s membránou. Další dělení pak je na nerezové nebo pozinkované. V nabídce jsou také tlakové nádoby pro TUV.

Domácí vodárna nedrží tlak

Máte domácí vodárnu a vyskytl se problém s tlakem? Zkusíme to vyřešit! Nejdříve je třeba zjistit zapínací tlak čerpadla. Po automatickém vypnutí čerpadla vypněte přívod el. proudu. Začněte pomálu odpouštět vzduch a vyčkejte až se ozve cvaknutí z tlakového spínače. V tomto okamžiku přestaňte odpouštět vzduch a změřte si tlak ve vzdušníku. Po změření tlaku vypusťte všechnu vodu. Po vypuštění vody opět změřte tlak ve vzdušníku a protože bude pravděpodobně nízký doplňte vzduch na tlak který je o 0,1 bar nižší než tlak který jste si odečetl při snižování tlaku. V dalším kroku už jen zapněte hlavní vypínač. U této domácí vodárny po tomto vyzkoušeném postupu byl problém v úplně zaneseném přívodu do tlakového spínače. Takže pokud nefunguje domácí vodárna, nebojte se nám napsat! Nebo rovnou firmě Helísek, která je špička v čerpadlech!

Co je vodárna

Vodárna je vodohospodářské zařízení zajišťující dodávku upravené vody pro potřeby obyvatelstva, zemědělství a průmyslová odvětví. My si dnes zrecenzujeme domácí vodárnu značky Darling KONTA. Hodí se pro budování samostatných vodovodů v rodinných domcích, vilkách, prádelnách a jiných objektech s průměrnou spotřebou vody bez mechanických příměsí. Vhodné pro vodu od pH 5,8 a teploty 30ti stupňů Celsia. Její pořizovací cena je kolem 15 000 Kč. Má samonasávací čerpadlo v monoblokovém provedení a přírubový elektromotor. Je to nádoba na 100 litrů a povolí maximální průtok 66 litrů za minutu. Líbí se vám taková domácí vodárna? Kontaktujte pana Helíska, nebo navštivte jeho web - www.helisek.cz !

Co byste měli vědět před tím, než zakoupíte bazénové zastřešení

Domácí bazén slouží k odpočinku dospělých a radosti skotačících dětí. Z hlediska bezpečnosti však může být i zdrojem náhodného pádu, úrazu, někdy až s tragickými následky.
Úmrtnost dětí vlivem utonutí patří statisticky na přední místo za dopravními nehodami. Nemluvněti nebo malému dítěti se může poškodit zdraví i do 1 minuty pod vodou! 1 minutu pod vodou nepřežije 1% dětí.

Chvilka nepozornosti může vám nebo vašim blízkým změnit svět. Spoléhat na to, že „nám se to nestane“ a nebo „vždyť jsem blízko“ se v těchto konkrétních případech nevyplácí. Lepším řešením je nebezpečnou situaci předvídat.

Aby nedošlo k úrazu, mělo by být okolí bazénu

upravené, zbavené nebezpečných míst a to až do vzdálenosti 1,5 m od bazénu. Jedno z nejdůležitějších míst je kolejiště zastřešení bazénů, jeho ostré hrany, dutiny a další detaily. Před výběrem zastřešení je možné bezpečnost kolejiště zjistit.

Existuje však ještě mnoho faktorů, které mohou přispět k vaší bezpečnosti.

Všechny tyto faktory pravděpodobně znáte. Přesto nám dovolte je připomenout.

  • Děti nikdy nenechávejte u bazénu bez dozoru !
  • Dětem do pěti let zakupte plavací vestu, která je ochrání i při náhodném pádu do vody nebo na tvrdou podlahu okolo bazénu.
  • V případě velmi malých dětí doporučujeme rukávky,i když jste v bazénu s nimi.

Bezprostřední okolí bazénu (1,5 m od bazénu) by mělo být vždy upravené bez překážek. Povalující se hadice a jiné předměty, o které je možné zakopnout, umístněte raději dál, než 1,5m od bazénu.

pivní sety

Pivní sety nabízí komfortní posezení za skvělou cenu

Nezastupitelnou roli hraje na zahradě posezení. Trávit čas výhradně prací bez odpočinku by nebylo pro tělo ideální. Základem posezení je logicky stůl se židlemi, respektive lavicemi. Pakliže nechcete mít pevný zahradní nábytek, můžete sáhnout po skládacích stolech s lavicemi. Jedná se o takzvané pivní sety, které získávají stále více na oblíbenosti. Jejich popularita je umocněna nízkou pořizovací cenou a vysokou kapacitou. V následujících řádcích se podíváme na možnosti a výhody pivních setů.

Číst dál: Pivní sety nabízí komfortní posezení za skvělou cenu

Bazény doma v klidu

Plavání stále patří k nejoblíbenějším sportovním aktivitám a zejména v zimním čase jsou plovárny naplněny od rána do večera. Ten, kdo si chce však zaplavat v klidu a nechce se omezovat na ostatní plavce, může uvažovat o privátním vnitřním bazénu. Vnitřní bazény jsou ideální řešení pro milovníky relaxu ve vodě. Pokud situujete bazén ven, jste omezeni počasím, které se střídá jako na houpačce. Bazén uvnitř doma zajišťuje klidné plavání třeba i na Štědrý den. Firmy většinou nabízí více materiálních variant bazénů, např. klasické keramické, laminátové nebo nerezové. Je výhodné investovat rovnou do celého domácího wellness centra, pokud nejste limitováni na rozpočet.