Stavebniny, příslušenství

Vazník nebo krov?

Co je vazník, krov, a jak vybírat střešní konstrukce?

Základ každého zděného domu, dřevostavby nebo haly tvoří kvalitní střecha, do které nezatéká, a která brání úniku tepla. Stavebníci se obvykle soustředí na výběr střešní krytiny a téměř automaticky hledají dodavatele klasických krovů. Často z pouhé neznalosti nedokáží využít všechny možnosti, které jsou jim při řešení střešní konstrukce nabízeny – vazníky.

Znáte komůrkový lexan?

Plánujete nějaký druh zastřešení polykarbonátem? Nejprve je vždy dobré vědět, jaké mají komůrkové polykarbonátové desky vlastnosti. Mezi nejdůležitější patří: extrémní odolnost proti rozbití, vysoká odolnost proti povětrnostním vlivům a nízká hmotnost. Dále také snadná zpracovatelnost a montáž, stabilita fyzikálních a mechanických vlastností širokém teplotním rozmezí ( -40 oC až +115 oC) a vynikající tepelně izolační vlastnosti. Zároveň se dá polykarbonát speciálně upravovat např. technikou IQRelax, NoDrop 2UV. Polykarbonátové desky jsou ideální pro zastřešení teras, přestřešení parkovacích míst, zimní zahrady nebo zastřešení bazénů.

Jak udržovat umělý trávník

Údržba umělého trávníků je nesmírně důležitou činností, jelikož tento povrch trpí znečištěním, vlivy počasí i okolního prostředí stejně, nebo v mnohých případech i více, než povrchy přírodní. K údržbě a renovaci takového povrchu je tedy vhodné přizvat si specializovanou firmu. Ta se postará o obnovení původního podložení, o vyčištění samotného povrchu i o jeho renovaci. Jsou však případy, kdy takový povrch musíš čistit i sám majitel a to například při každodenním odstraňování listí, plevele a jakýchkoliv jiných běžných nečistot. Každý týden je pak nutné povrchy vyčesat speciálním kartáčem, aby se vlákna znovu zpět narovnala a doplnil se i chybějící zásyp.

Výroba z nerezu

Zábradlí nerez se stane dominantou vašeho schodiště

Je-li schodiště vymezenou z obou stran stěnami, odpadají vám starosti se zábradlím. Pokud tomu tak není, potom musíte vybrat vhodné zábradlí zabraňující případnému spadnutí. Zábradlí má nejen praktickou funkci, ale také estetickou. Velké popularitě se těší nerezové zábradlí, které se vyznačuje řadou výhod. U jaké společnosti je výroba z nerezu kvalitní? Na to se podíváme v dnešním článku.

Číst dál: Zábradlí nerez se stane dominantou vašeho schodiště

Kvalitní řezání betonu

Řešíte problémy na stavbě? Nevíte na koho se obrátit při potřebě řezání betonu? Proto je tady firma MDI Martin Divila! Tato firma provádí řezání betonu, železobetonu, cihel či kamene provádíme pomocí elektrické stěnové pily Hilti DS TS5-SE a DS TS20-SE s diamantovým kotoučem chlazeným vodou. To znamená maximální hloubku vodorovného, svislého či šikmého řezu může být až 600 mm! To vše za rozumnou cenu a maximálně odhodlaným přístupem!

Velkoformátová dlažba

Velkoformátová dlažba je vhodná do koupelen

V koupelně se odehrávají naše hygienické návyky. Tyto návyky jsou neprodleně spojeny s vodou. Při umývání se, sprchování a koupání většinou zacákáme celou místnost vodou, čímž vznikají plísně. A proto by měla být v těchto místnostech velkoformátová dlažba. Pojďme se na ni podívat podrobněji.

Číst dál: Velkoformátová dlažba je vhodná do koupelen