Stavebniny, příslušenství

Vazníky do podkroví?

Většina lidí touží po tom mít pod střechou krásné a útulné podkroví. Můžou ho totiž poté využívat jako odkládací prostor, či jako další pokoj.Pokud i vy byste rádi bydleli v podkroví, pak byste měli přemýšlet nad vazníky nebo krovy. Jedná se vlastně o konstrukce, které drží zbytek střechy a jsou tak oporou pro zkosené stěny. Tyto prostory můžete využít k vytvoření útulného bydlení, skvělé zašívárny nebo dětského pokoje. Šikmé stěny působí velmi rodinným dojmem a snad každá holka někdy snila o podkrovním bydlení.
Splňte si sen a zateplete a zrekonstruujte střechu s pomocí společnosti Střechy92, kteří jsou mistry svého řemesla, a společnými silami vytvoříte dům s atmosférou vhodný pro rodiny s dětmi.

Jak probíhá oprava ploché střechy

 Pokud chcete jakkoliv upravit dům, přistavět terasu, poupravit zimní zahradu, nebo něco jiného, možná začnete s rekonstrukcí střechy. Líbí se vám ploché střechy? Víte, jaké jsou její výhody a nevýhody? I když jsou u nás běžnější střechy klasické, střechy ploché mají mnoho nesporných výhod.

Plochá střecha představuje speciální typ střešní konstrukce, který je stále oblíbenější. Staré ploché střechy jsou odsuzovány kvůli jejich poruchovosti a oprava ploché střechy byla žádoucí. Ale dnes se k realizaci těchto střech používají kvalitní materiály, díky nimž je střecha bezporuchová.

Ploché střechy se objevují v moderní architektuře hlavně městského prostředí. Tuto střechu je možné rozdělit na pochůznou, kde je možný trvalý pohyb osob, a nepochůznou, kde se vstupuje pouze za účelem údržby. Ploché střechy je možné podle konstrukce rozdělit na tři skupiny – jednoplášťové, dvouplášťové a víceplášťové.

Proč dřevěné vazníky?

Moderním materiálem na realizaci střechy jsou dřevěné vazníky, které se vyznačují řadou výhod. Často se tyto vazníky nedoporučují do rodinných domů, které disponují podkrovními místnostmi. Ale dnes se dají vyrobit i takové vazníky, se kterými je možné mít podkroví. A existuje spousta dalších důvodů, proč zvolit vazníky – rychlá realizace, lehká konstrukce, nízké náklady a vysoká stabilita.

Číst dál: Proč dřevěné vazníky?

Kde nakupovať nábytok?

Kto dnes potrebuje nakupovať v kamennom obchode? Nikto. V súčasnej dobe si môžete vyberať nábytok, elektroniku, oblečenie či jedlo z pohodlia svojho domova. Na internete nájdete eshop nábytok, kde si kúpite tú najlepšiu posteľ. Nemusíte nikam chodiť, pretože vám bude posteľ privezená priamo do domu.

Číst dál: Kde nakupovať nábytok?

S novými krbovými kamny i nový komín

Už jsou pryč doby, kdy docházelo k výstavbě komínů jako součást nosných stěn. Používaly se materiály, které dnes neodpovídají standardům, a to je jeden z důvodů, proč dát sbohem starému zděnému komínu. Oprava komínů by měla být prováděna profesionálem, který vám nainstaluje komínový systém, k jehož výrobě jsou použity moderní materiály odpovídající aktuálním nárokům.

Číst dál: S novými krbovými kamny i nový komín

Čerpadla Helísek

Čerpadla neboli pumpy jsou mechanická zařízení, která dodávají pohybovou, potenciální nebo tlakovou energii kapalině, která skrze čerpadlo protéká. Čerpadlo je zpravidla poháněno zařízením, které se nazývá motor. Najdeme však i mnoho druhů čerpadel, která pro svůj chod využívají pohod lidský nebo zvířecí. Čerpadla jsou zařízení, která byla známa již ve starověkých dobách, kdy sloužila především k dopravě vody z jednoho místa na místo druhé. Dnes se používají čerpadla několika desítek konstrukcí a v mnoha oborech. Různé druhy čerpadel vidíme v zemědělství, průmyslu, v domácnostech a také v dopravě. Hlavní dělení je na čerpadla hydrostatická, hydrodynamická a ostatní.