Stavebniny, příslušenství

Čerpadla Helísek

Čerpadla neboli pumpy jsou mechanická zařízení, která dodávají pohybovou, potenciální nebo tlakovou energii kapalině, která skrze čerpadlo protéká. Čerpadlo je zpravidla poháněno zařízením, které se nazývá motor. Najdeme však i mnoho druhů čerpadel, která pro svůj chod využívají pohod lidský nebo zvířecí. Čerpadla jsou zařízení, která byla známa již ve starověkých dobách, kdy sloužila především k dopravě vody z jednoho místa na místo druhé. Dnes se používají čerpadla několika desítek konstrukcí a v mnoha oborech. Různé druhy čerpadel vidíme v zemědělství, průmyslu, v domácnostech a také v dopravě. Hlavní dělení je na čerpadla hydrostatická, hydrodynamická a ostatní.

Frézování komínů

Pokud nemá váš komín již dostatečný tah, netěsní nebo chcete připojit spotřebič o vyšším výkonu, než komín umožňuje, jedním z možných řešení je cenově dostupné vyfrézování vašeho komínu pomocí naší profesionální frézy, která umožňuje zvětšení komínového průchodu bez nutnosti bourání komínového zdiva. Jak tedy fréza pracuje? Fréza uvnitř komína odebírá materiál, který tvoří komín zevnitř. Speciální řetízky otloukají vnitřní část komínu a tím se zvětšuje vnitřní prostor, aniž by bylo potřeba komín bourat.

Číst dál: Frézování komínů

Řezání betonu

Firma Martin Divila se zabývá řezáním betonu, železobetonu, cihel či kamene pomocí elektrických stěnových pil s diamantovým kotoučem chlazeným vodou. Tato technologie umožňuje komfortní, rychlé a přesné dělení stavebních materiálů nejen na stavbách, ale také v interiérech domů a bytů. Místo provádění prací pečlivě zabezpečí proti poškození odpadní vodou a ušpinění.

Číst dál: Řezání betonu