Stavebniny, příslušenství

Vratové systémy pro celou republiku

V rámci rekonstrukce se často řeší i vstupní prostory, které reprezentují zbytek domu. Přeci jen dveře či vrata jsou to první, co člověk vidí. Jak tato rekonstrukce probíhá u průmyslových areálů a v továrnách či velkých logistických centrech?

 

Největší dodavatel, pokud se bavíme na téma vratové systémy, je rozhodně Spedos, ať už u nás v Česku nebo na Slovenské republice. Již zvládl za svých necelých třicet let na trhu přes 160 000 realizací, tak kdo by měl být větší expert na rekonstrukci tohoto druhu, než právě Spedos? Co všechno se musí zvládnout, když si firma dupne a chce kompletně přestavět?

Automatické dveře

Ty jsou největší specialita Spedosu. Automatické dveře dodávají společnosti jistou image a kdo je nemá, měl by je chtít. ať už jsou posuvné, teleskopické, otočné, dvoukřídlé nebo karuselové, tak je jejich funkčnost rozhodující pro to, jak a s jakým nadšením se do budovy chodí.

Garážová vrata

Číst dál: Vratové systémy pro celou republiku

Čistý vzduch zajistí kvalitní vzduchotechnika

Dnes si vysvětlíme, jak zabezpečit výměnu vzduchu jak v menších místnostech, tak ve velkých průmyslových halách. Zároveň zmíníme pár nešvarů a rozdílů, které jsou ve společnosti zažité. Zkrátka ne každá klimatizace je vzduchotechnika a naopak. Správná a pravidelná cirkulace čerstvého vzduchu z venkovního prostředí do interiéru je nutná hned z několika důvodů. Například zlepšíte vlhkost, snížíte možnost výskytu plísní nebo koncentraci prachu.

Číst dál: Čistý vzduch zajistí kvalitní vzduchotechnika

Nepodceňujte absenci zábradlí!

Kdo někdy stavěl nebo ve větší míře rekonstruoval, ví, že když dojde na schodiště a zejména zábradlí, člověk se hezky zapotí, než to vymyslí. Pokud se snažíte ušetřit a není vám jedno, kolik za něj zaplatíte, asi nesáhnete po odborné firmě, která udělá a nainstaluje zábradlí na míru. Existuje však také varianta, že si koupíte stavebnici a postavíte si své zábradlí zcela s vlastní pomocí. Existuje mnoho firem, které vyrábějí tyto stavebnicové moduly.

Číst dál: Nepodceňujte absenci zábradlí!

Jak zrenovovat průmyslovou podlahu?

Děsíte se při pohledu na vaši podlahu v provozu? Je její stav havarijní natolik, že přemýšlíte nad rekonstrukcí? Jinak řečeno, je obroušená, oježděná, drolí se a je jasné, že její rekonstrukce bude nutností? Neváhejte a porozhlídněte se po společnostech a technologiích, jak podlahu opravit. Právě proto je zde tento článek který vám poradí, proč je důležité mít podlahu v pořádku a jak opravu vyřešit.

Číst dál: Jak zrenovovat průmyslovou podlahu?