Stavebniny, příslušenství

plastová okna Zlín

Dřevěná vs. plastová okna: Jaká varianta je nejvhodnější?

Rekonstrukce či výstavba rodinného domu obnáší spoustu dilemat. Jedním z nich je volba vhodných oken. Současný trh nabízí pestrou škálu oken, přičemž nejpoužívanější jsou dřevěná a plastová. V následujících řádcích si prozradíme výhody a nevýhody jednotlivých materiál.

 

Dřevěná okna

Dřevo je organický materiál a současně obnovitelná surovina, která má neomezený potenciál. Dřevo se těší velké oblíbenosti díky svému přírodnímu charakteru, přirozené kráse a variabilitě barev. V neposlední řadě se pyšní vynikajícími fyzikálními a mechanickými vlastnostmi.

Nespornou výhodou je variabilita přírodních barev a textur. Dřevo je příjemné na dotek i na pohled, čímž se ostatní materiály chlubit nemohou. V neposlední řadě dřevěná okna nabízí dobré tepelné a elektroizolační vlastnosti a minimální teplotní roztažnost.

Tam, kde jsou výhody, jsou i nějaké nevýhody. A jednou z nich je, že se jedná o hydroskopický materiál. V praxi to znamená, že mění svou vlhkost dle vlhkosti okolního prostředí. Dřevo tak může sesychat či bobtnat. Špatné zabudování dřevěných oken může znehodnotit celý rám, neboť potom má dřevo sklon k poškození.

Plastová okna

Dalším rozšířeným materiálem je plast, který se také používá k výrobě oken a dveří. Plastová okna Zlín se těší velké popularitě, neboť jejich výroba je méně nákladná. Okna jsou tak k dostání za příznivé ceny. Plastová okna se pyšní mnoha významnými vlastnostmi. Jsou snadno zpracovatelná, mají dobrou houževnatost a jsou odolná vůči chemickým látkám. A nadále vás potěší dobrou tepelnou odolností a širokým uplatněním.  

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit