Stavebniny, příslušenství

Jak zrenovovat průmyslovou podlahu?

Děsíte se při pohledu na vaši podlahu v provozu? Je její stav havarijní natolik, že přemýšlíte nad rekonstrukcí? Jinak řečeno, je obroušená, oježděná, drolí se a je jasné, že její rekonstrukce bude nutností? Neváhejte a porozhlídněte se po společnostech a technologiích, jak podlahu opravit. Právě proto je zde tento článek který vám poradí, proč je důležité mít podlahu v pořádku a jak opravu vyřešit.

oprava průmyslových podlah

Proč se tolik apeluje na perfektní povrch podlah v provozech? Jednoduše proto, že od podlahy se odvíjí bezpečnost celého prostoru. Poškozené podlahy jsou častou příčinou pracovních úrazů v podobě uklouznutí nebo vyvrtnutí kotníku.

Jestliže je podlaha vystavena:

  • - Nepřetržité zátěži,
  • - Každodennímu provozu,
  • - Mechanickému poškození.

Tyto negativní vlivy se během času projeví na povrchu podlahy v podobě prasklin a následného drolení materiálu. Podlaha ztrácí své původní vlastnosti a stává se daleko náchylnější na poškození.

Obnovovací nátěr?

Pokud nemáte peníze na zbyt a chcete opravit menší kazy. Existují speciální nátěry, které jsou tou nejčastěji používanou a zároveň nejlevnější variantou povrchové úpravy. Mezi výhody tohoto řešení spočívají v rychlosti realizace a finanční nenáročnosti. Bohužel není to tak růžové, protože nátěry nesnesou takovou zátěž, je tedy potřeba po 3 letech nátěr obnovit.

Plastbeton?

Je-li vaše podlaha vystavena nadměrné zátěži, nebo při stavbě byl použit levnější nekvalitní beton, vidíte po pár letech praskliny a celý povrch je prašný a pokryt oddrolenými kusy betonu. Náprava tohoto stavu již nelze nátěrem, nicméně existuje metoda tzv. plastbetonu, který povrch zpevní a vyrovná. Výhodou této metody je možnost opravit vetší kazy a následná velkou zátěž, kterou snese po vytvrdnutí.

Epoxid?

Epoxid se těší v posledních letech stále větší oblíbenosti. Používá se k rekonstrukci stávajících podlah a existují ve dvou provedeních:

  1. Polyuretanové stěrky,
  2. Epoxidové stěrky.

Epoxidové stěrky se volí v případě, kdy je povrch značně poškozen, zejména rozpraskán. Výhody této metody spočívají v rychlosti realizace, následné vysoké zátěži a poměrně nízké ceně. Pokud vás tato metoda zaujala, obraťte se na specializovanou společnost JA CLEAN.

oprava průmyslových podlah

Součástí realizace epoxidové nebo polyuretanové stěrky společností JA CLEAN je sanace a příprava původních podlah, aby byla zajištěna dlouhodobá životnost nových podlahových systémů.

Součástí revitalizace a rekonstrukce průmyslových podlah je také:

  • - Oprava výtluků
  • - Opravy dilatačních spár
  • - Opravy děr, prasklin a trhlin

 

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit