Stavebniny, příslušenství

K čemu slouží protiskluzové pásky?

  • Napsal Karel Magnuský
  • Kategorie: Materiál

Pokud jste o nich ještě neslyšeli, jsme si jistí, že si je zamilujete! Jsou sice více používané v profesionálním prostředí, ale najdou si cestu i do mnohých domácností, kde zvyšují bezpečnost. Jak fungují, jak je nalepit a kde je sehnat?

Protipožární bezpečnost

Na pracovištích a všech veřejných místech je povinnost zřídit dostatečné značení požárních východů, únikových cest a protipožárních dveří. Aby se v případě nouze co nejvíce omezily úrazy, je doporučené mít na schodištích sekundární světelný zdroj a také právě protiskluzové pásky. Pásky mají na prvním a posledním schodě být fluorescenční a černo-žluté, aby bylo dobře vidět, kdy je třeba změnit tempo při evakuaci.

Manipulace s těžkými náklady

Při stěhování nebo tahání těžkých předmětů je uklouznutí na schodech to poslední, co byste chtěli. Využití pásek na koncích schodu po celé jejich délce, ale také uprostřed schodu můžete často předejít ošklivým pádům.

Jak je aplikovat?

Pokud chcete zvětšit bezpečnost u vás doma, nebo chcete pásky navrhnout vedení v práci, budete potřebovat vědět, jak fungují, jaké druhy existují a jak je aplikovat.
- V podstatě jako jakékoliv lepící věci, mají na lepové straně ochrannou vrstvu, která se musí sundat před aplikací na čistý povrch.
- Mají v sobě jemný granulový materiál, který zvyšuje tření mezi vaší podrážkou a páskou. Čím hrubší, tím lepší a bezpečnější.
- Existují mnoho druhů. Od jednobarevných, dvoubarevných, průhledných, po fluorescenční. Ne nutně musí bezpečnost ohrozit design vašeho obydlí!
- Jednoduše se nalepí na mýdlovou vodou omyté schody po uschnutí.

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit