Stavebniny, příslušenství

Hliníková vs. dřevěná pergola

Téma, které bude ještě chvíli věčné. Pergolu na letní večery chce u domu mít každý. Jenže mimo ceny je zde mnoho úskalí, které později majitele rodinných domů od pořízení tohoto doplňku odradí. Pojďme se na to podívat.

pergolhlinpergolhlin

Upřímné výhody a nevýhody hliníkové pergoly

Je rok 2017 a hliník se užívá snad všude. Lidé jsou trochu pobláznění a instalují z hliníku okna, dveře, i pergoly. Jasně, že má velmi dobré izolační vlastnosti a je to extrémně odolný materiál, ale také je nepřirozeně drahý a ne každý by si ho měl dovolit. Co se týká pergoly, tak hliníková patří skutečně jen k moderním domů, dá se na ni nainstalovat ovládací stínění a celkově se nemusíte bát velkých sněhů či dešťů. Cena hliníkové pergoly však začíná na 50 000 Kč.

Skutečné výhody dřevěné pergoly

Vůně, možnost vlastního barvy, možnost výběru druhu dřeva, možnost zaoblených kůlů a estetické doplnění jakéhokoliv domu. To vše za rozumnou cenu od místních dřevařů. Dřevěná pergola je poměrně levná záležitost, její sestavení nezabere dlouhý čas a ochranu před dešťem zajistí také. Nicméně je to volba pro lidi, kteří jsou schopni zajistit údržbu a předpokládají, že nevydrží tak dlouho, jako hliníková. 

Suma sumárum, investice do jakékoliv pergoly je opravdu na uvážení a ne každý pergolu využije naplno. Hodně štěstí ve výběru!

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit